Вітаю!
Мене звати Олександр Скороход, я науковець, кандидат біологічних наук та ультрамарафонець, віце-чемпіон України з трейлраннінгу (2021). Вивчаю механізми роботи людського організму, користь фізичних навантажень для мозку, здоров’я та довголіття. Пишу науково-популярні статті, виcтупаю з лекціями на різних майданчиках в тому числі корпоративних.
*
Цей канал створено аби популяризувати спортивну науку, біг та здоровий спосіб життя. Буду ділитися здобутками науковців, досягненнями атлетів, кращими практиками тренерів, лікарів, нутріціологів та власним практичним досвідом.
*
Буду щиро радий, якщо цей канал мотивуватиме і вас пізнавати себе та свої можливості, допоможе налагодити регулярні тренування, поліпшити здоров'я, фізичну форму, а також досягати нових вершин у спорті та житті!
*
Підтримати канал: www.patreon.com/time2trail
НаукаАжБігом
Виявляється, зі своїм результатом на 100-мильнику C&O Canal 100 - я потрапив у TOP-performances of April за версією UltraRunning Magazine🤩
*
Звісно, дуже приємно, це вперше за 3+ років змагань на ультра-дистанціях в США😊
І тут велика подяка моїм Юлі (Yulia Bezvershenko) та Валі за підтримку в усьому, що стосується тренувального процесу - не тільки окремо взятого стомильника🫶
*
Знаю, що точно є ще над чим працювати, що покращувати і куди рости🏃
*
P.S. Дуже критично, звісно, ставлюся до подібних рейтингів бо, направду кажучи, майже вся ультра-еліта зараз сидить на зборах у горах та готується до Western States 100 :))
P.P.S. З іншого боку - для підтримки мотивації, подібні речі також можна використовувати ;)
Тому - біжимо далі, а тумби, рекорди, рейтинги, - то все приємні "побічні ефекти", бонуси самого процесу😁
1 week ago | [YT] | 12
View 2 replies
НаукаАжБігом
Ризикнув.
Вийшов швидкий стомильник:
14:03 на C&O Canal 100
Як бонуси:
🏆🥇Перемога
🤩🎉 Рекорд траси (на 30хв+ оновив:)
*
Щиро вдячний організаторам за чудову організацію рейсу!
А також - родині за підтримку під час підготовки до рейсу, а та теплі обійми на фініші 🤗😍
Біго-звіт з докладним розбором про особливості підготовки, сам забіг, тактику під час - юуде трохи згодом ;)
3 weeks ago | [YT] | 35
View 10 replies
НаукаАжБігом
🏃♀️🚀 Марафон у невагомості? Так, і це — частина історії Бостонського марафону!
21 квітня 2025 року у Бостоні відбудеться вже 129-й марафон — найстаріший у США та світі, легенда серед World Marathon Majors.
А тепер — космічна історія, яку не кожен, напевно, чув ;)
У 2007 році індійсько-американська астронавтка Суніта Вільямс пробігла Бостонський марафон... у космосі! Вона подолала 42 км за 4:24 на спеціальній біговій доріжці на Міжнародній космічній станції (МКС). Їй доводилося буквально "прив’язувати" себе до бігової доріжки спеціальним ременем — бо, як ви розумієте, бігати в невагомості не так просто 😄
*
Що цікаво: 🛰️ Вона кваліфікувалася на Бостон із результатом 3:29:57 (Х’юстон, 2006)
📍Пробігла дистанцію одночасно зі стартом марафону на Землі
📷 Навіть прикріпила до доріжки свій стартовий номер!
*
У березні цього року, після 286 днів у космосі (заплановано було лише 8), Суніта повернулася на Землю разом із колегою-астронавтом Баррі Вілмором. Їхній корабель Starliner від Boeing мав технічні проблеми — і космічна "мандрівка" затяглася майже на рік.
*
💪 Крім того, під час експедиції 59-річна Вільямс провела понад 62 години поза МКС, побивши рекорд за тривалість перебування у відкритому космосі серед жінок-астронавтів.
*
Можливо, саме любов до бігу допомогла їй витримати усі ці виклики?
*
🔗 До речі, у статті для Куншт я писав про те, якими тренажерами обладнана МКС — поділюся посиланням у коментарях👇👇
А ви б хотіли пробігти марафон... на орбіті?? 🤩
Photo by: NASA Johnson
1 month ago | [YT] | 10
View 1 reply
НаукаАжБігом
Delaware Marathon - 2:47:56
✅ sub-2:48 - done
✅ New PB - done
Закрив сьогодні невеличкий гештальт з марафоном🏃 😁
*
5-ий абс. із 440
2-е місце 🥈у кат. М 40-44
*
До цього останній шосейний марафон біг у Києві в 2016р. - 3:08 (це той рік, коли буря позривала всі намети вночі-вранці перед стартом та й потім погода не балувала - дощ, сильний вітер).
Далі із шосе біг 2-і 50км ультра, на них марафон був на рівні 2:52-53.
*
Особливість траси марафону сьогодні - досить великий набір на першій половині дистанції, потім відносно рівненько.
Всього +240м, приблизно як на марафонах у Бостоні та Нью-Йорку.
Розклався, певно не найбільш оптимально по дистанції... Але - це досвід, все ж давненько не бігав марафони 😁😁
*
Чи зробити невеликий відео-розбір по підготовці, особливостях дистанції та забігу вцілому?🤔
#наукаажбігом #time2trail #runsasharun
1 month ago | [YT] | 9
View 0 replies
НаукаАжБігом
2025 Chianti Ultra Trail by UTMB 120k
Якщо ви не бачили вчорашній lifestream Chianti Ultra Trail by UTMB, де на дистанції 120 км змагалися в тому числі Jim Walmsley, Kilian Jornet, і Vincent Bouillard - подивіться запис. Хоча би пів годинки (з 7:58 - фініш Джима та до 8:30, коли фінішували Вінсент та Кіліан).
*
Погодні умови - були далеко не ідеальні. Але. Джим - біг, ну, дуже легко, немов це був тренувальний лонгран. А от Кіліан і Вінсент - змагалися до останніх метрів. Перший - сильніший на підйомах, другий - на спусках. Знаменитому іспанцю - вже 38, а от французу, який тільки-но увійшов до когорти фаворитів після минулорічної перемоги на UTMB, - всього 32. Досвід чи молодість?
Не буду робити спойлер але фінішний кілометр був у гірку ;)
*
Примітно, що на Chianti Ultra Trail by UTMB розігрувалося два "Golden Tickets" на цьогорічний Western States 100 і оскільки у Jim Walmsley, як минулорічного переможця вже є автоматичний квиток на участь у змаганнях, і Vincent Bouillard і Kilian Jornet отримали Golden Tickets.
Схоже 14 годинний бар'єр на стомильнику Western States 100 цього року - впаде.
А ви як гадаєте?
Photo: Chianti Ultra Trail/Alessandro Moretti
2 months ago | [YT] | 18
View 2 replies
НаукаАжБігом
The 2025 Barkley Marathons is over. There are no finishers...
The Barkley Marathons - один із найскладніших та вимогливіших ультрарейсів у світі. Він був створений Лазарусом Лейком (Гарі Кантрел) у 1986 році. Дистанція має протяжність близько 130 миль ( ~192 km) і щороку дещо змінюється, 5 кіл по 20 +/- миль:) і проходить дуууже пересіченою місцевістю у Frozen Head State Park, штат Теннессі. Час проведення - початок-середина березня, коли погода в парку далека від ідеальної: дощі, туман, холодні ночі... Щороку лише до 40 учасників відбираються Лазарусом для участі в ультрамарафоні. За годину до початку старту - він запалює цигарку. А це може трапитися як о 1 ночі, так і о 2 дня... Часовий ліміт для подолання дистанції складає - 60 годин, використання годинників з gps - заборонено.
*
На ідею ультрамарафону Лазаруса надихнула чутка про втечу Джеймса Ерла Рея, вбивці Мартіна Лютера Кінга-молодшого, у 1977 році із в’язниці, розташованої поруч із парком. Рей подолав лише близько 12 миль (19 км) за 54,5 години в лісі, переховуючись від пошуків протягом дня.
*
За весь час проведення Barkley Marathons його фінішувало аж... 20 чоловік, причому 5 минулого року. Напевно це спонукало Лазаруса "трохи" ускладнити цьогорічну трасу:), т ож цього року 1 коло не подолало
*
У 2025 році тільки досвідчений триразовий фінішер John Kelly John Kelly спромігся пробігти FunRun - 3 кола за 40 годин...
*
А ось минулого року переможцем Barkley Marathons і першим українцем-фінішером став Ігор Верис Ihor Verys, який з 2015 року мешкає у Канаді. Хто ще не бачив/не слухав минулорічне інтерв'ю з Ігорем про Barkeley - дужже рекомендую! 🤩
Лінк 👉 https://youtu.be/W-JrzD6RgOI
2 months ago | [YT] | 7
View 0 replies
НаукаАжБігом
Rock'n'Roll Washington DC Half-Marathon (21,1k) - 1:19:36😊
sub-80min - done✅
New PB - done ✅
*
Щось довгенько намагався оновити свій РВ на половинці, а він протримався аж 7 років (🤯) з весни 2018р., до травми коліна, на рівні 1:20:40 - на офіційних стартах...
Сьогодні - нарешті пазл склався, тож терпіння, бажання і праця = результат 😀
*
Приємним бонусом:
1 місце 🥇у кат 40-44 із 619🤩
*
Результати поки попередні, офіційні аж в Пн.
Може до того часу буде натхнення - напишу докладніше по нюансах підготовки, що змінив цього року 🏃
Чи зробити ще невеликий відео-розбір?🤔
2 months ago | [YT] | 5
View 0 replies
НаукаАжБігом
Кілька днів тому - поговорили з Антоном Блохіним про функціональне тестування.
*
Антон - не лише 37-разовий фінішен айронмен, член збірної України з триатлону, екс-рекордсмен України на "залізній" дистанції - 8:05 (!🤯), він ще й засновник KIT Triathlon Team та SPRT lab.
*
Дуже цікаво було поспілкуватися з Антоном на тему функціонального тестування та розібрати що до чого на реальному кейсі. Докладно поговорили про:
📌що таке функціональне тестування
📌кому і навіщо його треба робити
📌скільки разів на рік
📌як це допоможе в тренувальному процесі
А ще - обговорили чимало нюансів з практичного досвіду тестувань, які проводять Антон і команда 😉
Приємного та корисного перегляду!😊
2 months ago | [YT] | 2
View 3 replies
НаукаАжБігом
Нова формула ультрабігу??🤔
Чи можливо виграти популярний і конкурентний 100-мильний ультразабіг в горах на тренувальних обсягах 10-12 годин/тиж (120-130км)? При тому, що це - ваш перший стомильник? А як щодо того аби побити рекорд траси, який тримався 19 років?
*
Я би ще пів року тому відповів - що це ну дужже сумнівно... Особливо зважаючи на те, що навіть до марафонів нині профіки набігають всередньому 100 миль/тиж, що вже казати про ультрамарафон в горах.
*
Однак.
Факт залишається фактом, і такий несподівано високий результат вдалося показати досить відомому в трейловому світі атлету, який до цього мав хороші результати на коротких ультра (50-80км) та в основному займався тренерською діяльністю.
*
Особливістю підходу цього атлета було:
📌 тренувальні обсяги такі, які вписуються в його життя (зважаючи на роботу, сімейні обставини тощо);
📌 фокус на інтенсивності, а не на обсягах4
📌 крострейнінг, використання велотренувань як доповнюючих;
📌 тренування травної системи до високого споживання вуглеводів: він протягом 15год+ гонки зміг підтримувати споживання вуглеводів на рівні 120-130гр(!);
📌 тепловий тренінг;
📌 використання бікарбонату (харчової соди) та кетонів;
📌 карбонове взуття.
*
Чи вгадаєте, хто цей ультрабігун?
І про який рейс йдеться?
В якості підказки картинка траси 100-мильника, який він виграв ("бетмен", як її охрестили в ультра-ком'юніті;)
Спойлер: скоро буде розбір його підготовки на подкасті🤫
2 months ago (edited) | [YT] | 16
View 5 replies
НаукаАжБігом
На цих вихідних, нарешті, отримав поштою нагороду за 1 місце 🥇🏆в категорії Masters виграну на шосейній ультра 50 км ще в кінці жовтня 2024. Це була тільки моя друга шосейна ультра (ще набігав зо два десятки трейлових:) і друга ультра в статусі 40+🤩
*
Щиро вдячний Marine Corps Marathon (MCM) як за організацію забігу так і відзнаку!🏅
*
Радий був долучитися в рамках цього забігу до збору коштів для команди українських ветеранів, які також брали участь у забігах MCM! Цю поїздку вже 7 рік поспіль організовують United Help Ukraine (United Help Ukraine) за підтримки Посольства України в США.
*
Марафон Корпусу морської піхоти США, - один з наймасовіших у країні, понад 30 тис. учасників, а тому це гарний спосіб в черговий раз привернути увагу громадськості та військових столиці, Вашингтону, до війни в Україні та потреб у підтримці
🇺🇦🤝🇺🇸
#time2trail #ultra #runsasharun
4 months ago (edited) | [YT] | 13
View 11 replies
Load more