The Poleznoe TV channel is my professional experience accumulated over years of hard work in growing strawberries, cucumbers, tomatoes, peppers, grapes and other horticultural crops. And also on the channel you will find a lot of life hacks, homemade and other useful videos that will definitely be useful to you in life. I own a lot of recipes for top dressing for plants at all stages of the growing season, and I also have a lot of my gardening secrets for caring for the garden and vegetable garden. Go to the playlists on the channel and watch all the videos on the topic you are interested in.


Корисне TV

🌳🚿Головна обробка саду від хвороб та шкідників, щоб зберегти та примножити врожай.🚿🌳
Чекаємо поки вітер зменшиться і хоч трохи потеплішає, щоб хоча б було +15 вдень і починаємо дуже важливу обробку саду від хвороб та шкідників таких як 🐜 Яблуневий квіткоїд, довгоносики, яблунева плодожерка, яблуневий пильщик, мінуючі молі, бронзівка волосиста, Східна плодожерка, персикова попелиця, Вишнева муха, попелиця🐜. Обробку потрібно провести поки брунька у стадії зеленого конуса, або рожевого бутону, оброблюємо усі дерева. Але якщо абрикос і персик вже квітне то потрібні інші препарати для обробки, про них я розповім у наступному дописі. А зараз вам потрібно приготувати банкову суміш з Інсектицидами ✅Прованто Вернал 480 SC к.с 2 мл та ✅ екстра 30мл на 10 л води. Медян екстра це контактний препарат тому потрібно, щоб він попав на всі бруньки так кору дерева без пропусків, це допоможе знищити усі хвороби, а прованто вернал, це системний інсектицид він безпечний для бджіл, а шкідників знищує відразу. Наступну обробку будемо проводити після цвітіння, і вже іншими препаратами. #обробка #обробкасаду #дерева #плодовідерева #першаобробка #чимобробитисад #фунгіцид #інсектецид #захист #захистрослин #захистдерев #цвітіння #квітне

4 weeks ago | [YT] | 58

Корисне TV

Якщо пожовтіло листя часнику, то зробіть це підживлення!

1 month ago | [YT] | 25

Корисне TV

🌱 7 помилок, які гублять розсаду ще на старті!🌱
1️⃣ Невідповідний субстрат
Багато, особливо початківці, городники для вирощування розсади нерідко використовують звичайну садову землю, що призводить до поганого зростання, хвороб та загибелі незміцнілих рослин. Чому так відбувається? Справа в тому, що взята з городу земля може бути занадто щільною, зараженою шкідниками та збудниками різних захворювань або просто не містити достатньої кількості поживних речовин, необхідних для молодих рослин.
2️⃣ Неправильний посів насіння
При посіві насіння на розсаду важливо враховувати багато чого: терміни посіву, якість посівного матеріалу, густоту та глибину розміщення насіння Якщо ви посіяли насіння надто глибоко, у них може не вистачити сил пробитися на поверхню, а ті, що знаходяться надто близько до неї, часто пересихають і тому гинуть. Багато городників висівають насіння занадто густо - на випадок, якщо зійдуть не всі; та й місця на підвіконні завжди мало, а розсади розмістити хочеться багато. У цьому випадку сіянці ростуть дуже густо та відчайдушно борються один з одним за світло та харчування. В результаті вони ростуть слабкими, витягуються, починають хворіти та можуть навіть загинути.
3️⃣ Нестача або надлишок світла
Світло – ключовий фактор фотосинтезу. Молоді рослини особливо чутливі до його кількості та якості. Для повноцінного розвитку сіянцям потрібно приблизно 14 годин інтенсивного висвітлення на добу. При низькій освітленості процеси фотосинтезу уповільнюються, розсада виглядає нездоровою. Найчастіше нестача світла призводить до витягування сіянців. Шкодить їм і надлишок прямого сонця: він може спричинити опіки ніжного листя.
4️⃣ Порушення температурного режиму
Занадто низька, як і занадто висока, може уповільнити зростання рослин або зовсім занапастити їх. Негативно на розвитку розсади позначаються сильні перепади температур.
5️⃣ Надмірний або недостатній полив
Полив розсади – тонкий процес, де важливо дотримуватись балансу, адже і надлишок, і нестача води можуть призвести до загибелі сіянців: надлишок призводить до загнивання коренів, а дефіцит – до засихання рослин.
6️⃣ Відсутність пікірування чи помилки під час її проведення
Пікірування – один із важливих кроків при вирощуванні розсади. Без цієї процедури рослини витягуються та ростуть слабкими. Однак важливо не просто провести пересадку сіянців, а зробити це правильно і вчасно. Затягувати із цим не можна, т.к. коріння сіянців, що ростуть впритул, переплетуться і під час пікірування будуть обриватися. У результаті пошкодження коренів призведе до уповільнення росту розсади або навіть загибелі окремих рослин.
7️⃣ Ігнорування профілактики хвороб та шкідників
Розсада може загинути через різні захворювання (наприклад, чорну ніжку) або шкідників, які часто з'являються в непідготовленому грунті або при неправильному догляді. Захворювання та шкідники можуть швидко знищити усі посадки, особливо якщо вчасно не вжити заходів.
Вирощування розсади – процес, що вимагає терпіння та особливої уваги. Тільки створивши для неї правильні умови, ви зможете отримати здорові та міцні сіянці та, як наслідок, багатий урожай.
#розсада #вирощування #вирощуваннярозсади #догляд #підживлення

2 months ago | [YT] | 39

Корисне TV

🌱🌶Покрокове вирощування перцю!🌶🌱
Якщо ви мрієте про смачний і соковитий перець з власного городу, але досі не наважувалися на вирощування своєї розсади — зараз ідеальний час спробувати.
1️⃣ Коли сіяти перець на розсаду
Перець — теплолюбна культура з тривалим терміном вегетації, саме тому його потрібно вирощувати через розсаду. Посів залежить від вашого регіону.
Центр та захід України: середина лютого — початок березня.
Північ та схід України: середина лютого — початок березня.
Південь України: початок та середина лютого.
Розсада перцю росте довго — від посіву до пересадки у відкритий ґрунт проходить мінімум 70 днів. Враховуйте ці терміни, щоб розсада вже була готова до висадки після останніх заморозків.
2️⃣ Підготовка насіння
Щоб пришвидшити сходи насіння потрібно замочити хоча б у теплій воді на 12 годин, але краще замочити у перекису водню. На 100мл води додайте 1чайну ложку 3% перекису водню і замочить у цьому розчини насіння хоча б на 2 години.
3️⃣ Посів насіння
Наповніть контейнер покупним універсальним ґрунтом
Розкладіть насіння з інтервалом 3 см між насінням і 4 см між рядками.
Зверху доповніть тонким шаром ґрунту 1см, полийте водою
Поставте контейнер у тепле темне місце (+25°C) до появи сходів. Зазвичай це займає 7-10 днів. Контейнер з посівами треба хоча б 1 раз у 2 дні зволожувати щоб ґрунт не пересихав.
4️⃣Догляд за розсадою
Коли з’являться перші сходи, поставте розсаду на світле підвіконня а ще краще у стелаж з підсвіткою.
Перець потребує багато світла, не менше 12 годин на день. Якщо дні ще короткі й похмурі, використовуйте додаткове освітлення. Якщо такої можливості нема, не висівайте розсаду перцю раніше березня.
Температура. Удень +20…+22°C, уночі — не нижче +16°C.
Поливайте помірно, коли ґрунт трохи підсохне. Використовуйте теплу воду.
Коли з’являться 4 справжні листочки, пересаджуйте кожну рослину в окремий контейнер. Оптимально – 0,5 л.
5️⃣ Загартування розсади
Перед пересадкою у відкритий ґрунт розсаду потрібно загартувати:
За 14 днів до висадки почніть виносити рослини на свіже повітря. Починайте з 2 годин і поступово збільшуйте час.
Уникайте прямих сонячних променів у перші дні, щоб листя розсади перцю не отримало опіки.
6️⃣Висадка у відкритий ґрунт
Висаджуйте перець, коли ґрунт прогріється до +15°C, а температура повітря буде стабільно вище +18°C.
Відстань між рослинами: 40 см.
У лунку покладіть трохи перегною або компосту.
Зволожуйте ґрунт і замульчуйте його, щоб зберегти вологу.
Дотримуйтеся простих кроків, які я вам розповів, і вже влітку ваш стіл прикрашатимуть яскраві, смачні перці, вирощені власноруч з насіння.
Насолоджуйтесь процесом садівництва та отримуйте задоволення від своїх перших успіхів!
#розсада #розсадаперцю #вирощування #догляд #полив #підживлення

2 months ago | [YT] | 59

Корисне TV

Завжди годую цим молоду розсаду і врожай отримую набагато раніше!

2 months ago | [YT] | 22

Корисне TV

Від білокрилки допомогло відразу, дієвий народний засіб!

2 months ago | [YT] | 17

Корисне TV

🍅Правила вирощування томатів завдяки яким врожай збільшиться в багато разів 🍅

2 months ago | [YT] | 18

Корисне TV

🌶️🫑Завдяки цим правилам вирощування, перці будете відрами збирати!🫑🌶️

2 months ago | [YT] | 10

Корисне TV

⚠️🌳✂Важливі нюанси весняного обрізання плодових дерев!✂🌳⚠️

Багато садівників-початківців, які вперше беруть в руки секатор, роблять одні й ті ж помилки, і недотримання термінів – лише одна з них. Про що важливо пам'ятати, приступаючи до весняної обрізки саду?
✅1. Інструменти, які ви використовуєте для обрізання, обов'язково мають бути заточені та продезінфіковані. В іншому випадку ви ризикуєте не тільки завдати дереву зайвої травми, але й інфікувати місце ушкодження. Як швидко та якісно полагодити і заточити секатор я вже випускав відео у цьому році.
✅2. При обрізанні молодих дерев, слід уникати надмірної обрізки. Суть процедури повинна полягати у видаленні хворих, пошкоджених, що загущують крону або конкурують із скелетними гілками пагонів, а також укорочування однорічних приростів для підпорядкування гілок центральному провіднику.
✅3. Пагони, які ви хочете видалити повністю, необхідно обрізати на кільце, не залишаючи пеньків. Щоб не обламати кору при обрізанні товстої гілки, спочатку зробіть надпил з нижньої сторони, а потім повністю спиляйте гілку зверху.
✅4. Проводьте обрізку обережно, щоб випадково не зачепити бруньки вістрям леза. При вкорочуванні на бруньку секатор заводять із боку сусідньої гілки, розташовуючи його під кутом 45 градусів у напрямку від основи до верхівки пагона. Ріжуче лезо повинно бути на 2 мм вище основи бруньки.
#саджанець #вишнясорт #обрізкавишні #сікатор #дерева #формування #плодоношення #обрізка #обрізкадерев #обрізкадерев #обрізкасаду

2 months ago | [YT] | 38

Корисне TV

✂🌳🍒Обрізка вишні навесні! 🍒🌳✂

Існує помилкова думка, що вишні взагалі не потребують обрізки. Насправді, це не так. Варто пропустити кілька весняних обрізок вишні, як пагони почнуть оголюватись і засихати, а загущена крона погано пропускатиме світло. Звичайно, в таких умовах плоди дрібнітимуть, і кількість врожаю знизиться.
Головний принцип обрізки вишні полягає в тому, що пагони потрібно не вкорочувати, а проріджувати. Вирізають на кільце всі сухі гілки, а також оголені пагони. Для формування розлогої крони сильні пагони вкорочують на бруньку, що росте назовні.
✅Відразу після посадки всю бічну поросль видаляють, а штамб укорочують на 25 см.
✅Через рік після посадки знову видаляють всі пагони, що ростуть у зоні штамба, а майбутні скелетні гілки вкорочують на сильну бруньку таким чином, щоб вони були коротшими від центрального провідника.
На другий рік на дереві залишають 6 міцних гілок. Всі інші пагони, які ростуть під гострим кутом і конкурують зі скелетними гілками та провідником, видаляють на кільце, не залишаючи пеньків.
✅У наступні роки схема обрізки вишні навесні зводиться до проріджування, видалення пошкоджених і сухих гілочок, а також невеликого обрізання гілок, що плодоносять, на зовнішню бруньку.
#обрізка #обрізкасаду #обрізкадерев #обрізкадерев #обрізкавишні #вишня #вишнясорт #вирощування #вирощування #саджанець #догляд #догляд

2 months ago | [YT] | 23