Корисне TV

🌱 7 помилок, які гублять розсаду ще на старті!🌱
1️⃣ Невідповідний субстрат
Багато, особливо початківці, городники для вирощування розсади нерідко використовують звичайну садову землю, що призводить до поганого зростання, хвороб та загибелі незміцнілих рослин. Чому так відбувається? Справа в тому, що взята з городу земля може бути занадто щільною, зараженою шкідниками та збудниками різних захворювань або просто не містити достатньої кількості поживних речовин, необхідних для молодих рослин.
2️⃣ Неправильний посів насіння
При посіві насіння на розсаду важливо враховувати багато чого: терміни посіву, якість посівного матеріалу, густоту та глибину розміщення насіння Якщо ви посіяли насіння надто глибоко, у них може не вистачити сил пробитися на поверхню, а ті, що знаходяться надто близько до неї, часто пересихають і тому гинуть. Багато городників висівають насіння занадто густо - на випадок, якщо зійдуть не всі; та й місця на підвіконні завжди мало, а розсади розмістити хочеться багато. У цьому випадку сіянці ростуть дуже густо та відчайдушно борються один з одним за світло та харчування. В результаті вони ростуть слабкими, витягуються, починають хворіти та можуть навіть загинути.
3️⃣ Нестача або надлишок світла
Світло – ключовий фактор фотосинтезу. Молоді рослини особливо чутливі до його кількості та якості. Для повноцінного розвитку сіянцям потрібно приблизно 14 годин інтенсивного висвітлення на добу. При низькій освітленості процеси фотосинтезу уповільнюються, розсада виглядає нездоровою. Найчастіше нестача світла призводить до витягування сіянців. Шкодить їм і надлишок прямого сонця: він може спричинити опіки ніжного листя.
4️⃣ Порушення температурного режиму
Занадто низька, як і занадто висока, може уповільнити зростання рослин або зовсім занапастити їх. Негативно на розвитку розсади позначаються сильні перепади температур.
5️⃣ Надмірний або недостатній полив
Полив розсади – тонкий процес, де важливо дотримуватись балансу, адже і надлишок, і нестача води можуть призвести до загибелі сіянців: надлишок призводить до загнивання коренів, а дефіцит – до засихання рослин.
6️⃣ Відсутність пікірування чи помилки під час її проведення
Пікірування – один із важливих кроків при вирощуванні розсади. Без цієї процедури рослини витягуються та ростуть слабкими. Однак важливо не просто провести пересадку сіянців, а зробити це правильно і вчасно. Затягувати із цим не можна, т.к. коріння сіянців, що ростуть впритул, переплетуться і під час пікірування будуть обриватися. У результаті пошкодження коренів призведе до уповільнення росту розсади або навіть загибелі окремих рослин.
7️⃣ Ігнорування профілактики хвороб та шкідників
Розсада може загинути через різні захворювання (наприклад, чорну ніжку) або шкідників, які часто з'являються в непідготовленому грунті або при неправильному догляді. Захворювання та шкідники можуть швидко знищити усі посадки, особливо якщо вчасно не вжити заходів.
Вирощування розсади – процес, що вимагає терпіння та особливої уваги. Тільки створивши для неї правильні умови, ви зможете отримати здорові та міцні сіянці та, як наслідок, багатий урожай.
#розсада #вирощування #вирощуваннярозсади #догляд #підживлення

2 months ago | [YT] | 39