Олександр Коляда

Ідея, що яблучний оцет сприяє зниженню ваги, приваблива у своїй простоті. Але докази не на його боці.

Дослідження, що вивчають вплив яблучного оцту на вагу, здебільшого малі за обсягом, мають низьку якість або не показують клінічно значущих результатів. Наприклад:

▫️У 12-тижневому японському дослідженні 2009 року, яке часто цитують прихильники оцтової магії, учасники втратили всього 1–2 кг. Але при цьому дотримувалися дієти з дефіцитом калорій і помірно рухались.Було це заслугою оцту? Чи просто дефіциту калорій?

▫️Інші дослідження показують лише незначне уповільнення спорожнення шлунка та тимчасове зниження апетиту. Але це не гарантує стабільності і не впливає на апетит, як Оземпік.

▫️При надмірному, тривалому неконтрольованому вживанні - яблучний оцет може подразнювати слизову шлунка, емаль зубів і навіть впливати на рівень калію в крові.

Чому в це вірять?
Бо це просте і дешеве «рішення» складної проблеми.
Випити ложку чогось кислого( що радше за все завжди є вдома) і сподіватись на зміни — легше, ніж переосмислити свої звички, налагодити харчування, почати рухатись і нормально спати.

Тому давайте на забувати, що оцет — це просто приправа. Не ліки, не жироспалювач, не чарівний еліксир - приправа.
Він не замінить здорового способу життя. А найкращий засіб для схуднення — це повага до свого тіла і системна робота над звичками, а не гучні обіцянки в інтернеті.

📌А як ви відноситесь до таких методів схуднення? Чи був у вас досвід з оцтом? Розкажіть у коментарях.

3 weeks ago | [YT] | 110