Mateusz Krawczyk 

Zastanawiasz się jaki telefon kupić? A może chcesz zapytać jaki komputer wybrać? Dobrze trafiłeś!
Prowadzę kanał o nowych technologiach i nie tylko i jest on jednym z większych na polskim YouTube! Znajdziesz tu recenzje i testy najnowszych urządzeń, smartfonów czy gadżetów oraz różne poradniki i tutoriale dotyczące iOS i macOS.



Mateusz Krawczyk

iPhone 18 Pro może być droższy o ponad 1000 zł! 💸
Choć wcześniej mówiło się, że Apple weźmie na siebie rosnące koszty produkcji i kryzys na rynku pamięci RAM, najnowsze analizy (m.in. od The Wall Street Journal) wskazują na zupełnie inny scenariusz.

Bazowy iPhone 18 Pro ma kosztować aż 1299 dolarów (dla porównania: startowa cena iPhone'a 17 Pro to 1099 dolarów). W polskich realiach, po doliczeniu podatków, oznacza to podwyżkę o 1000 złotych! (Osobiście sądzę, że będzie to bliżej 100$, czyli jednak "tylko" 500zł więcej)

Co dostaniemy w zamian? Głównie: mniejszą dynamiczną wyspę, nowe kolory z lekko odświeżonym designem i... aparat ze zmienną przysłoną. 📸

zrodlo: macrumors

1 day ago | [YT] | 82

Mateusz Krawczyk

Następny iPhone Air będzie miał dwa aparaty i pojawi się wiosną 2027 roku wraz z iPhonem 18 👊🏻

moim zdaniem, jeśli jego cena będzie zbliżona do obecnej wyceny Air'a to może być naprawdę fajną propozycją dla części osób 🫠

4 days ago | [YT] | 173

Mateusz Krawczyk

MacBook z ekranem dotykowym podobno „w 100% potwierdzony”, mówi renomowany leaker 👊🏻

MacBook Ultra bo tak się nazywać ma ten laptop, ma otrzymać nie tylko dotykowy ekran OLED, z cieńszą konstrukcją, procesorami z linii M6, ale także dynamiczną wyspę oraz łączność eSIM 🔥

Premiera możliwa jeszcze w 2026, lub 1. połowie 27'

będziecie chcieli go kupić?😅

1 week ago | [YT] | 117

Mateusz Krawczyk

Ukryte nowości w iOS 27, o których się nie mówi, a będą też działać w naszym kraju👊🏻

- Zapis klatki z filmu jako zdjęcia: teraz zamiast robić screeny z filmu, w aplikacji Zdjęcia pojawi się opcja zapisania pojedynczej klatki filmu jako osobnego zdjęcia z metadanymi

- Szybszy AirDrop: iPhone ma szybciej znajdować odbiorców AirDrop, a przesyłanie plików i strumieniowanie do Apple TV lub HomePoda ma być sprawniejsze.

- Duże widgety (na cały ekran): Nowy rozmiar widgetu pozwala teraz zająć całą stronę ekranu i wyświetlać znacznie więcej informacji (np pogodowych/muzycznych itd)

- 1 numer telefonu na dwóch iPhone’ach❗️
od teraz będzie można mieć ten sam numer na dwóch iPhone’ach i przełączać się między nimi. Nie będzie to działać od razu, potrzebny update od operatora, ale z czasem jak ruszy to będzie to bardzo praktyczna opcja dla niektórych osob

- Osobna głośność budzika: Wreszcie😅 Od teraz dźwięk budzika będzie mógł mieć inna, niezależną głośność od systemu

- FaceTime z dwóch kamer jednocześnie: teraz będzie można transmitować obraz z przedniej i tylnej kamery podczas jednej rozmowy FaceTime. Idealne podczas relacjonowania czegoś z naszej podróży 😀

1 week ago | [YT] | 152

Mateusz Krawczyk

w końcu!🥹 iOS 27 naprawia jeden z najbardziej irytujących problemów z głośnością📱
System pozwala na oddzielne ustawianie poziomów głośnościdla poszczególnych dźwięków:
⏰ Budziki i timery
🔔 Powiadomienia i dźwięki systemowe

Już nigdy nie obudzi Cię ryczący dźwięk powiadomienia w środku nocy tylko dlatego, że Twój poranny budzik musiał być ustawiony na maksimum.😆

2 weeks ago | [YT] | 216

Mateusz Krawczyk

Tak Apple tłumaczy się, dlaczego Siri AI nie będzie działać w Europie❌🇪🇺👇🏻

Z powodu aktu o rynkach cyfrowych wprowadzenie funkcji Siri AI zostaje opóźnione w UE dla systemów iOS 27 i iPadOS 27

Funkcja Siri AI będzie dostępna dla użytkowników z UE w systemach macOS 27, visionOS 27 i watchOS 27.

Firma Apple zaprezentowała dziś zupełnie nową wersję Siri opartą na technologii Apple Intelligence. Niestety, ze względu na akt o rynkach cyfrowych (DMA) wprowadzenie na rynek UE funkcji Siri AI nie będzie możliwe po premierze systemów iOS 27 i iPadOS 27. W ciągu kilku ostatnich miesięcy organy regulacyjne UE nie zaakceptowały żadnego z proponowanych przez Apple rozwiązań mających na celu wprowadzenie funkcji Siri AI do UE przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznej obsługi innych wirtualnych asystentów.

Denier wygląda ta sytuacja ze np Google jakoś radzi sobie implementacja większości funkcji, a firma z Cupertino niekoniecznie 🙄

2 weeks ago | [YT] | 91

Mateusz Krawczyk

(Zaproszenie) Czas na WWDC 2026, na co najbardziej czekacie? #apple #wwdc #wwdc2026

2 weeks ago | [YT] | 91

Mateusz Krawczyk

WWDC 2026 - nadchodzi naprawdę duża zmiana w systemach Apple!
Już jutro startuje tegoroczna konferencja dla deweloperów, będę dla Was ją relacjonował z Cupertino, więc polecam śledzić profil 🙌🏻

natomiast MacRumors podsumował najnowsze przecieki. Oto 5 najważniejszych konkretów, na które warto czekać:

1️⃣ Siri jako pełnoprawny chatbot
Koniec z prostymi komendami! Siri dostanie interfejs w stylu ChatGPT/Gemini, dedykowaną aplikację (z możliwością załączania plików i PDF-ów) oraz pełną „świadomość ekranu”. Będzie mogła przeszukać Twoje maile, wiadomości czy zdjęcia, by znaleźć konkretny dokument i od razu wykonać na nim akcję. Nowy interfejs wywołamy gestem przeciągnięcia od środka ekranu w dół.

2️⃣ Apple + Google Gemini
Google Gemini będzie głównym silnikiem napędzającym zaawansowane funkcje Apple Intelligence i chmurę obliczeniową.

3️⃣ W ustawieniach systemu pojawi się nowa sekcja, która pozwoli Wam zmienić domyślny model AI dla narzędzi tekstowych czy wyszukiwania. Będzie można płynnie przełączyć się też na ChatGPT lub Claude, a nawet przypisać im zewnętrzne głosy, żeby od razu słyszeć, który model aktualnie z nami rozmawia.

4️⃣ Aparat z „Trybem Siri” i układem Pro
Aplikacja Aparat zyska dedykowany tryb AI. Co potrafi? Na przykład natychmiast zeskanuje etykietę na produkcie spożywczym i automatycznie zaloguje kalorie oraz makroskładniki do aplikacji Zdrowie. Dodatkowo górny pasek aparatu będzie w pełni konfigurowalny – profesjonalne ustawienia (ekspozycja, style) przeciągniemy jak widgety.

5️⃣ Zmiany w ergonomii systemu
Przejęcie gestu „swipe w dół” przez Siri wymusi zmiany w nawigacji. **Centrum Powiadomień** otworzymy wyłącznie z lewego górnego rogu, a same powiadomienia będą wsuwać się z lewej strony ekranu, zamiast spadać z góry. Centrum Sterowania zostaje po prawej stronie.

#WWDC2026 #Apple #iOS27 #Siri

2 weeks ago | [YT] | 99

Mateusz Krawczyk

WRESZCIE 🔴 iOS 27 ma przynieść funkcję SplitScreen dzięki czemu będzie można używać dwóch aplikacji jednocześnie i poziomego iOSa! Pytanie czy będzie to możliwe tylko na składanym iPhonie Ultra czy też np w wersji Pro Max (oby!)

2 weeks ago | [YT] | 213

Mateusz Krawczyk

Wyciekła fotka z iOS 27💥
Tak ma wyglądać aplikacja aparatu na iPhonie w iOS 27!

Będzie można ją personalizować, dodawać widżety i będzie tez wsparcie AI razem z funkcja dorysowania krańców fotografii (po np. błędnym skadrowaniu!)

3 weeks ago | [YT] | 133