Și dacă este un lucru pe care l-am înțeles în toți anii ăștia, este că iubirea unui părinte nu seamănă cu nimic din ce trăiești înainte să ai copii.
Copiii mei m-au învățat răbdarea atunci când credeam că am rămas fără ea. M-au învățat să văd frumusețea în lucrurile simple, să iert mai repede, să iubesc mai profund și să-mi pun sufletul în slujba altcuiva fără să simt că pierd ceva din mine.
Am fost mereu un om sensibil și empatic, dar cred că unul dintre cele mai mari daruri pe care le-am primit este faptul că nu mi-am pierdut copilul din mine. Încă o aud. Încă o înțeleg. Și poate tocmai de aceea am reușit să-mi înțeleg mai bine copiii. Să-i ascult. Să-i văd. Să-i iubesc exact așa cum sunt.
Nu am fost și nu sunt o mamă perfectă. Am greșit, mai greșesc și astăzi. Dar în fiecare zi încerc să fiu mai bună decât am fost ieri.
Și poate că nu spun asta suficient de des, dar îi mulțumesc lui Dumnezeu pentru fiecare dintre ei. Pentru că maternitatea nu a fost doar un dar. A fost una dintre cele mai mari binecuvântări ale vieții mele.
Iar astăzi mă simt profund recunoscătoare. Împlinită. Și mai convinsă ca niciodată că cel mai frumos lucru care mi s-a întâmplat vreodată este că am avut șansa să fiu mama lor. ❤️
ANTONIA
@NIBIRU.Universe this summer
1 week ago | [YT] | 3,869
View 43 replies
ANTONIA
🧚♂️
1 week ago | [YT] | 3,769
View 48 replies
ANTONIA
😘
2 weeks ago | [YT] | 4,644
View 45 replies
ANTONIA
🤍
2 weeks ago | [YT] | 4,028
View 73 replies
ANTONIA
Sunt mamă de aproape 16 ani.
Și dacă este un lucru pe care l-am înțeles în toți anii ăștia, este că iubirea unui părinte nu seamănă cu nimic din ce trăiești înainte să ai copii.
Copiii mei m-au învățat răbdarea atunci când credeam că am rămas fără ea. M-au învățat să văd frumusețea în lucrurile simple, să iert mai repede, să iubesc mai profund și să-mi pun sufletul în slujba altcuiva fără să simt că pierd ceva din mine.
Am fost mereu un om sensibil și empatic, dar cred că unul dintre cele mai mari daruri pe care le-am primit este faptul că nu mi-am pierdut copilul din mine. Încă o aud. Încă o înțeleg. Și poate tocmai de aceea am reușit să-mi înțeleg mai bine copiii. Să-i ascult. Să-i văd. Să-i iubesc exact așa cum sunt.
Nu am fost și nu sunt o mamă perfectă. Am greșit, mai greșesc și astăzi. Dar în fiecare zi încerc să fiu mai bună decât am fost ieri.
Și poate că nu spun asta suficient de des, dar îi mulțumesc lui Dumnezeu pentru fiecare dintre ei. Pentru că maternitatea nu a fost doar un dar. A fost una dintre cele mai mari binecuvântări ale vieții mele.
Iar astăzi mă simt profund recunoscătoare. Împlinită. Și mai convinsă ca niciodată că cel mai frumos lucru care mi s-a întâmplat vreodată este că am avut șansa să fiu mama lor. ❤️
3 weeks ago | [YT] | 4,001
View 46 replies
ANTONIA
🤎
3 weeks ago | [YT] | 4,675
View 83 replies
ANTONIA
Alter Ego #NoHate
3 weeks ago | [YT] | 121
View 6 replies
ANTONIA
🤎
4 weeks ago | [YT] | 4,013
View 70 replies
ANTONIA
Studio time
4 weeks ago | [YT] | 3,527
View 51 replies
ANTONIA
Si ce daca e tarziu?
1 month ago | [YT] | 3,345
View 24 replies
Load more