Witajcie na kanale DanielixMK! Jestem Miłośnikiem Kolei oraz Komunikacji Miejskiej ze stolicy Podkarpacia.

Tematyką kanału jest Kolej. Na moim kanale znajdziecie filmy bardzo dobrej jakości. Pojawiają się filmy w głównej mierze z większych stacji kolejowych w Polsce. Filmuję przede wszystkim pociągi pasażerskie PKP Intercity. Staram się, aby filmy (głównie Shorts) pojawiały się systematycznie.

Zapraszam do oglądania!


DanielixMK

Jak długi jest pociąg IC Ursa?

1 day ago | [YT] | 18

DanielixMK

EP09-013 z IC Przemyślanin relacji Przemyśl Główny - Ustka na stacji Rzeszów Główny. Ta dziewiątka miała ostatnią naprawę pod koniec listopada 2025r. w Remtraku. Kolejna sztuka - EP09-014 niedługo kończy służbę.

3 days ago | [YT] | 173

DanielixMK

6193 568 z IC Cracovia relacji Praha Hlavní Nádraží - Przemyśl Główny odbywa postój na stacji Rzeszów Główny. Już w sobotę pojawi się składanka ze stacji Rzeszów Główny z udziałem tego Vectrona! :)

5 days ago | [YT] | 173

DanielixMK

EU160-004 w okleinie "200 lat Politechniki Warszawskiej" z IC Szkuner relacji Przemyśl Główny - Ustka podczas postoju na stacji Rzeszów Główny. Lokomotywa ta otrzymała tą okleinę (01.10.2025r.) od razu po zdjęciu wcześniejszej okleiny: "O psie, który jeździł koleją 2".

1 week ago | [YT] | 168

DanielixMK

SD85-001 + SD85-013 jako IC Kasztelan relacji Hrubieszów Miasto - Kraków Główny stoją na stacji Rzeszów Główny. Pociąg ten od grudnia jeździ objazdem przez Rzeszów, co jest spowodowane pracami torowymi. Od 3 września (podobnie jak IC Hetman) ma wrócić na trasę przez Mielec.

1 week ago | [YT] | 172

DanielixMK

EU160-088 z IC Wyspiański relacji Przemyśl Główny - Wrocław Główny podczas postoju na stacji Rzeszów Główny.

1 week ago | [YT] | 175

DanielixMK

EU160-004 z IC Wyczółkowski relacji Świnoujście/Leipzig Hbf - Przemyśl Główny stoi na stacji Rzeszów Główny. W najnowszym filmie ten pociąg połączył się z drugim pociągiem - IC Kossak i powstał 21-wagonowy skład z lokomotywą pomiędzy wagonami. Jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał filmu to zapraszam do obejrzenia! :)

2 weeks ago | [YT] | 192

DanielixMK

EU160-013 z IC Zefir relacji Ustka - Przemyśl Główny stoi na stacji Rzeszów Główny i oczekuje godziny odjazdu. Lokomotywa ta pojawiła się w ostatniej składance z Rzeszowa!

2 weeks ago | [YT] | 183

DanielixMK

6193 060 z IC Wawel relacji Berlin Hbf - Przemyśl Główny stoi na stacji Rzeszów Główny. Lokomotywa ta pojawiła się w ostatniej obszernej składance pociągów z Rzeszowa!

2 weeks ago | [YT] | 155

DanielixMK

X4E-639 z IC Galicja relacji Przemyśl Główny - Berlin Hbf stoi na stacji Rzeszów Główny i oczekuje godziny odjazdu. Lokomotywa ta pojawiła się w najnowszej 33-minutowej składance z Rzeszowa!

2 weeks ago | [YT] | 150