*In shadow of Art*

Hello - My name is Daria Górkiewicz. I am a graduate of the Academy of Fine Arts in Łódź. Diploma at the Faculty of Graphics, major - Graphic Design. Annex to the diploma in the Drawing Studio. I was also one of the founders of the Association of Students and Graduates of the Academy of Fine Arts in Łódź. I was a member of the ZPAP in Łódź for several years. I took an active part in the life of the Association of Disabled Artists in Łódź and the Association of Amateur Visual Artists - as a supporting member. I participated in many group and individual exhibitions and took part in several plein-airs.

On a daily basis, I mainly paint. Sometimes I am also carried away by drawing and graphics. I am still looking for new forms and have fun with Art. Privately, a wife, mother and an incorrigible cat lover. Paint with me for the pleasure of creating.

Leave a like, comment and subscribe - don't forget to ring the bell to receive notifications about the latest videos - Thanks!

My links :


*W cieniu Sztuki*

Znalazłam taki film. Oskar dla Polaka. Maciek Szczerbowski zdobył Oscara 2026 za najlepszy krótkometrażowy film animowany „The Girl Who Cried Pearls” podczas 98. Gali Oscarów. Warto obejrzeć.
www.arte.tv/pl/videos/127973-...

2 months ago (edited) | [YT] | 5

*W cieniu Sztuki*

Spokojnego jajeczka i zdrowia dla wszystkich :)

2 months ago | [YT] | 17

*W cieniu Sztuki*

Dla wszystkich Panów z okazji ich święta. Zdrowia, siły i dobrych wyborów :)

3 months ago | [YT] | 11

*W cieniu Sztuki*

Wszystkim Paniom życzę dużo zdrowia i miłości :)

3 months ago | [YT] | 15

*W cieniu Sztuki*

No! i tak być powinno. Artysta ma zawsze racje, a jak nie ma to patrz punkt wyżej XD
www.youtube.com/shorts/ucxv1S...

4 months ago | [YT] | 2

*W cieniu Sztuki*

Dzień dobry już w Nowym Roku. Kochani z powodów technicznych dziś u mnie jest cicho i filmu nie będzie. Niestety mój laptop dokonał właśnie żywota. Zanim coś tu sprzętowo zorganizuję i kupię, to niestety minie chwila. Dlatego proszę Was o cierpliwość i wyrozumiałość. Mam nadzieję, że będziecie łaskawi dla starszej pani z dwoma lewymi łapkami do komputerów. Pozdrawiam Was cieplutko i ściskam :)

5 months ago | [YT] | 8