Space, astronomy, amazing nature and technology, astrophotography...

I always try to share with you shootings in the best image quality. FullHD, 4K, 8K... I stream through a telescope. This requires financial costs.
Become a channel sponsor and you will get access to exclusive bonuses. More:
youtube.com/channel/UC72I-wbfHsSOgvyCYfleG4A/join

PayPal www.paypal.com/donate/?hosted_button_id=TPBYRSMDJ9…

I live in Ukraine, but my channel began to be watched from different countries of the world. We can understand each other. I do the translation of the text of subtitles, the translation of the description for the video.

Always welcome your comments and feedback!

Video Archive:
youtube.com/channel/UCyczLifEbYpkgLUzwETgGwQ

I wish you success in business, new discoveries and a peaceful sky!!!


Astroromantik

Коли ми з Землі спостерігаємо затемнення Місяця, в цей момент на Місяці можна побачити затемнення Сонця. Космічний апарат Blue Ghost зробив кілька фото цього явища, як його видно з Землі.
Blue Ghost був створений компанією Firefly Aerospace і знаходиться на супутнику Землі в Морі Криз.
Під час затемнення Blue Ghost зробив кілька знімків, на яких ми бачимо як Земля закриває Сонце, а також "діамантове кільце", що з’явилося після цього на місячному небі.

Під час повної фази поверхня Місяця та апарат забарвилися в червоний колір. Цей феномен має пояснення. Хоча Місяць і потрапив в земну тінь, його поверхня все ще продовжувала опромінюватися світлом, яке заломлюється в атмосфері нашої планети. Оскільки атмосфера Землі найбільш прозора для сонячних променів у червоно-помаранчевій частині спектра, саме вони в більшій мірі досягали поверхні супутника.

Відео про цей космічний апарат і цікаві кадри польоту з Землі:
https://youtu.be/ZoYMLS0HCTk

#астрономія

1 month ago | [YT] | 40

Astroromantik

Красива пара спіральних галактик — IC 2163 і NGC 2207. Нові зображення комбіновані з фотографій отриманних за допомогою космічних телескопів «Хаббл» і «Джеймс Вебб».

Мільйони років тому менша спіральна галактика (ліворуч) IC 2163, проходила позаду NGC 2207 — більшої спіральної галактики (праворуч).

В обох галактиках надзвичайно швидко утворюються нові зірки.

Щоб створити це зображення, астрономи поєднали зображення з камери MIRI середнього інфрачервоного світла телескопа «Джеймса Вебба» і з камери видимого та ультрафіолетового світла телескопа «Хаббл» Wide Field Planetary Camera 2 (WFPC2).

На цьому зображенні показано невидимі ультрафіолетові, видимі та середньоінфрачервоні хвилі світла, які були переведені у кольори видимого світла. Кольоровий ключ показує, які фільтри WFPC2 і MIRI використовувалися під час збору світла. Колір назви кожного фільтра — це колір видимого світла, який використовується для представлення інфрачервоного світла, яке проходить через цей фільтр.

Масштабна шкала позначена в світлових роках, тобто відстань, яку світло проходить за один земний рік. Один світловий рік дорівнює приблизно 5,88 трильйонів миль або 9,46 трильйонів кілометрів.

Відстань цих галактик від Землі дорівнює 114 мільйонів світлових років.

Credits Image: NASA, ESA, CSA, STScI

Exposure Dates Hubble: May 25, 1996; November 11, 1998; Webb: January 26, February 2, 2024.

Filters Hubble: F439W, F555W, F814W; Webb: F770W, F1130W, F1500W

Джерело: webbtelescope.org/

5 months ago (edited) | [YT] | 174

Astroromantik

NEW VIDEO -> https://youtu.be/y7VCCmtRS-0
Фото з нового відео, яке вже на каналі. Зробив підписи і вказав розміри деяких кратерів для оцінювання масштабу. Була цікафа фаза Місяця! Так падали тіні, що вдалося зробити зйомки того, що раніше мені не вдавадось.
Телескоп: Celestron C8-A XLT 203/2000 mm
Камера: Svbony SV205c v2 IMX415
При перегляді відео не забудьте розгорнути на весь екран і увімкнути максимальну якість зображення в плеєрі Ютуба.

5 months ago | [YT] | 165

Astroromantik

Небо в листопаді і грудні буде нас приємно дивувати яскравими спалахами двох метеорних потоків ("зорепади").
16-17 листопада - максимум метеорного потоку Леоніди, але повноцінним спостереженням завадить майже повний Місяць. За прогнозом може бути до 15 метеорів за годину.
Потік характерний дуже швидкими білуватими метеорами, що влітають в атмосферу Землі зі швидкістю 71 км/с. Швидше, ніж у серпневих Персеїд, популярного літнього метеорного потоку.
Період активності Леонід: 6 - 30 листопада.
13-14 грудня нічне небо буде прикрашати щорічний і дуже потужний метеорний потік Гемініди. За умови ясного і темного неба під час піка зорепаду зазвичай видно близько 120 метеорів на годину. Але, нажаль, в цьому році Місяць яскравим світлом також буде трохи заважати помилуватись цим явищем. Але все ж таки, рекомендую під час вечірніх прогулянок у вечори близько до 13 грудня споглядати в небо. Метеори зазвичай виглядають жовтими та не так швидко рухаються по небу, як у Персеїд і Леонід. Швидкість метеорів 35 км/с.
Період активності: 4–17 грудня.
«Всесвіт у кишені» (Шлях до всесвіту) повідомляє:
Метеорний потік Леоніди може виявитися несподівано активним.
Леоніди відомі найпотужнішими метеорними штормами з усіх коли-небудь зафіксованих в історії. Сам потік повʼязаний з кометою 55P/Темпеля-Туттля, що рухається вельми видовженою орбітою, повертаючись до Сонця кожні 33,8 років, і залишаючи за собою рій частинок.
У 1833 році жителі Північної Америки спостерігали надзвичайну «метеорну зливу» - близько 240000 за 9 годин! Просто геть усе небо у яскравих розчерках! Доволі потужні шторми Леонідів спостерігалися також у 1966 та 1999-2001 рр.
У більшості випадків цей потік показує ZHR від 10 до 15 під час максимуму, що прогнозується на 17-18 листопада. Але нещодавні розрахунки показали, що 14-15 листопада Земля мала зустрітися з частинками потоку, викинутими ще в 1633 р., а це було причиною шторму у 2001 р. Поки що звітів про спостереження знайти не вдалося.
Ще одне підвищення активності очікується 19-20 листопада, і воно повʼязане з викидом пилу 1733 року. На жаль, потік здебільшого спостерігається у другій половині ночі, а в той час цього року Місяць буде майже повним, що заважатиме спостереженням.
Якась спеціальна техніка, або телескоп, не потрібні для спостережень метеорів.
По матеріалам:
www.facebook.com/vladmir.kazhan
suspilne.media/
youtube.com/@SuspilneNews
t.me/universeinthepocket

5 months ago | [YT] | 8

Astroromantik

Цікава структура на поверхні Місяця. На південно-східному березі Моря Хмар лежить поруйнований 210-кілометровий кратер, що має лише неофіційну назву — «Древній Табіт» (англ. Ancient Thebit). Він містить дуже цікаву "Пряму Стіну".

Пряма Стіна (лат. Rupes Recta) — лінійний уступ на Місяці (22°06′ пд.ш. 7°48′ з.д.). Латинська назва уступу означає "Пряма скеля", але його часто називають "Пряма Стіна". Популярний об'єкт спостереження астрономів-аматорів.

Стіна має довжину 120 км, ширину 2-3 км і висоту 240-300 м. Таким чином, насправді її ухил відносно невеликий. При освітленні з протилежного боку вона навпаки виглядає яскравою, а при високому Сонці її майже не видно.

Приблизно на 8-й день після молодика, коли Сонце висвітлює Пряму Стіну під косим кутом, вона відкидає широку тінь.

На південному краю Стіни знаходиться група пагорбів, відома як «Оленячий Ріг» (англ. Stag's Horn). Астроном Гюйгенс порівнював їх із ефесом меча, «клинком» якого є сама Стіна. Офіційної (затвердженої МАС) назви цих пагорбів немає.

Пряма Стіна з'явилася під час опускання поверхні Моря Хмар з її західного боку, але деталі цього залишаються невідомими. Були висловлені припущення про просідання морських базальтів під дією власної ваги, про вплив удару, що утворив басейн Моря Дощів, або можливого підйому речовини мантії під Океаном Бур, а також інші гіпотези. Моделювання 2013 року, засноване на рельєфі уступу, показало, що усунення порід триває до глибини близько 42 км, а його максимальна величина становить близько 400 м.

Із моїх розрахунків вийшло, що мені вдалося знову вийти на рівень роздільної здатності порядком 300 метрів місячної поверхні на піксель зображення. І найменші кратери, які добре помітні на знімку мають розмір там на Місяці приблизно 1,5-2 км.

Фото зйомка проводилась через телескоп оптичної системи Шмідта-Касегрена (дзеркально-лінзовий) Celestron C8-A XLT. Апертура 203 мм, фокусна відстань 2000 мм.

Зйомка серій тисяч кадрів з автоматичною вибіркою найкращих по алгоритмам программи PIPP. Далі стекінг у AutoStakkert і обробка у RegiStax (вейвлети та ін.)

Photo © Astroromantik

5 months ago | [YT] | 152

Astroromantik

↓ Translation in comments↓ Комета полетіла у глибини космосу. Пощастило побачити хвостату мондрівницю Всесвіту якій дали назву C/2023 A3 (Tsuchinshan–ATLAS) і навіть зробив серію кадрів. Для тих, хто не в темі астрофотографії нагадаю, що є така технологія зйомки (просто варіант):
- зробив 72 кадри у RAW форматі за допомогою фотоапарата Canon m50 на штативі з об'єктивом 22mm f2.0, діафрагма на 2.0. Витримка 8 секунд, 400 ISO.
- одразу після зйомки закрив об'єктив кришкою і зробив 9 знімків, так звані Dark кадри
- вдома скинув на комп'ютер і перевів все у TIFF у програмі Lightroom
- файли TIFF закинув у программу DeepSkyStacker. Пошаманив у цій програмі (інструкії є в інеті), щоб вона зробила стецінг купи знімків і дарк кадрі у один фінальний кадр
- "полу-фінальний" кадр закинув у фотошоп, де перевів у 8bit, трошечки видалив шум на фото, трошечки подкорегував криві і кольорові канали (нічого не малював :) )
і зробив crop, тобто обрізав фото.
- ось що вийшло (на фото)

Зйомка велась в межах міста Харків (Україна) ввечорі 22 жовтня 2024 р.

6 months ago | [YT] | 127

Astroromantik

Розповідаю про комету і як її побачити

7 months ago | [YT] | 14

Astroromantik

Мої нові фото ISS (Міжнародна Космічна Станція). Телескоп: Celestron C8-A 203/2032 мм. Камера: qhy178c.
У цьому відео - https://youtu.be/xsZsPCuXPGg я показав, як відбувається процес зйомки через телескоп штучного супутника Землі, що швидко летить в небі. Звичайно, можна отримати якісніші знімки. Але це нелегко.

7 months ago | [YT] | 111

Astroromantik

↓ Translation↓ Супермісяць знову в небі! Наче як ніколи раніше :) 18 вересня 2024 також буде часткове затемнення Місяця. Місяць частково "зануриться" у тінь Землі.
Це затемнення буде майже непомітно візуально.
Цитую з ТК каналу Небо сьогодні (посилання у коментарі):
Затемнення почнеться о 03:41 за київським часом з занурення Місяця в земну півтінь (ця подія зовсім непомітна візуально). О 05:13 наш супутник почне занурюватися у земну тінь – у цей момент буде добре помітно потемніння південного місячного лімбу. Максимальна тіньова фаза затемнення настане вже о 05:44 за київським часом (перед сходом Сонця). О 06:16 Місяць повністю вийде із земної тіні, а о 07:47 із півтіні.
З території України та в багатьох інших країнах Місяць буде цього ранку дуже низько над горизонтом. Отже, якщо плануватимете спостереження, знайдіть місце, звідки є огляд неба до західної частини горизонту. Не забувайте і про терміни комендантської години. Будьте обережні "у полях" або в незнайомій вам місцевості, де можуть бути міни.

У спостереженнях може допомогти:
- Камера у якої є оптичний зум, штатив;
- бінокль, монокль чи підзорна труба;
- Телескоп, якщо він у вас є.

Відстань між Землею та Місяцем на цей раз буде 357486 км.м

7 months ago | [YT] | 52

Astroromantik

↓ Translation/ Перевод↓ Рік за роком... Земля обертається навколо своєї вісі, а зорі в небі для нас кружляють навколо Полярної зорі. Так співпало, що в час, колим ми живемо, вісь оберту нашої планети спрямована від північного полюсу у космічний простір, де зараз бачимо Полярну Зорю (поруч з Північним небесним полюсом). Експозиція цих знімків 18 і 25 хвилин.
Дивіться як рух зірок в нічному небі над обрієм я демонструю у відео:
1) https://youtu.be/JV3OpuyagKo
2) https://youtu.be/gzm5PXOwg1Y
3) https://youtu.be/AHNn9E_DsPs
Camera Canon m50 + Lens 7Artisans 12mm 2.8f.
____
Year after year... The Earth rotates, and the stars in the sky (as we see) circle around the North Star. It so happened that in the times in which we live, the axis of rotation of our planet is directed from the north pole into outer space, where we now see the North Star (next to the North celestial pole). The exposure times for these shots are 18 and 25 minutes.
Watch in the video how beautifully the stars move in the night sky above the horizon (links above in the text).
____

Год за годом... Земля вращается вокруг своей оси, а звезды в небе кружат вокруг Полярной звезды. Так совпало, что во времена, когда мы живем, ось вращения нашей планеты направлена от северного полюса в космическое пространство, где сейчас видим Полярную Звезду (рядом с Северным небесным полюсом). Экспозиция этих снимков 18 и 25 минут.
Смотрите в видео, как красиво происходит движение звезд в ночном небе над горизонтом (ссылки выше в тексте).
____

毎年... 地球は回転し、空の星々は (私たちが見ているように) 北極星の周りを回ります。 たまたま、私たちが生きている時代では、地球の回転軸は北極から宇宙に向けられており、そこで(天の北極の隣に)北極星が見えています。 これらのショットの露光時間は 18 分と 25 分です。
上にリンクされているビデオで、地平線の上の暗い夜空で星がどれほど美しく動くかをご覧ください。
____

Año tras año... La Tierra gira y las estrellas en el cielo (como vemos) giran alrededor de la Estrella Polar. Sucedió que en los tiempos en que vivimos, el eje de rotación de nuestro planeta se dirige desde el polo norte hacia el espacio exterior, donde ahora vemos la Estrella Polar (al lado del polo norte celeste). Los tiempos de exposición de estas tomas son de 18 y 25 minutos.
Mire en el video vinculado arriba cuán bellamente se mueven las estrellas en el oscuro cielo nocturno sobre el horizonte.
____

Ano após ano... A Terra gira e as estrelas no céu (como vemos) giram em torno da Estrela Polar. Acontece que nos tempos em que vivemos, o eixo de rotação do nosso planeta está direcionado do pólo norte para o espaço sideral, onde agora vemos a Estrela Polar (próximo ao pólo celeste Norte). Os tempos de exposição para essas fotos são de 18 e 25 minutos.
Veja no vídeo acima como as estrelas se movem lindamente no céu noturno escuro acima do horizonte.
____

Jahr für Jahr... Die Erde dreht sich und die Sterne am Himmel (wie wir sehen) kreisen um den Polarstern. Zu der Zeit, in der wir leben, ist die Rotationsachse unseres Planeten vom Nordpol in den Weltraum gerichtet, wo wir heute den Nordstern (neben dem Himmelsnordpol) sehen. Die Belichtungszeiten für diese Aufnahmen betragen 18 und 25 Minuten.
Sehen Sie im oben verlinkten Video, wie schön sich die Sterne am dunklen Nachthimmel über dem Horizont bewegen.
____

Année après année... La Terre tourne et les étoiles dans le ciel (comme nous le voyons) tournent autour de l'étoile polaire. Il se trouve qu'à l'époque où nous vivons, l'axe de rotation de notre planète est dirigé du pôle nord vers l'espace, où nous voyons maintenant l'étoile polaire (à côté du pôle céleste nord). Les temps d'exposition pour ces clichés sont de 18 et 25 minutes.
Regardez dans la vidéo liée ci-dessus à quel point les étoiles se déplacent magnifiquement dans le ciel nocturne sombre au-dessus de l'horizon.
____

해마다... 지구는 회전하고 하늘의 별들은 (우리가 보는 바와 같이) 북극성을 중심으로 회전합니다. 우리가 살고 있는 시대에 우리 행성의 회전축은 북극에서 우주 공간으로 향하고 있으며, 이제 우리는 북극성(천구의 북극 옆)을 볼 수 있습니다. 이 사진의 노출 시간은 18분과 25분입니다.
위에 링크된 동영상을 통해 수평선 위 어두운 밤하늘에서 별들이 얼마나 아름답게 움직이는지 시청해 보세요.
____

Rok po roku... Ziemia się obraca, a gwiazdy na niebie (jak widzimy) krążą wokół Gwiazdy Północnej. Tak się złożyło, że w czasach, w których żyjemy, oś obrotu naszej planety skierowana jest od bieguna północnego w przestrzeń kosmiczną, gdzie obecnie widzimy Gwiazdę Północną (obok północnego bieguna niebieskiego). Czasy ekspozycji dla tych zdjęć wynoszą 18 i 25 minut.
Zobacz na powyższym filmie, jak pięknie gwiazdy poruszają się na ciemnym nocnym niebie nad horyzontem.
____

Anno dopo anno... La Terra ruota e le stelle nel cielo (come vediamo) ruotano attorno alla Stella Polare. È successo che nei tempi in cui viviamo, l'asse di rotazione del nostro pianeta è diretto dal polo nord verso lo spazio, dove ora vediamo la Stella Polare (vicino al polo nord celeste). I tempi di esposizione per questi scatti sono di 18 e 25 minuti.
Guarda nel video linkato sopra come meravigliosamente si muovono le stelle nel buio cielo notturno sopra l'orizzonte.
____

年復一年…地球自轉,天空中的星星(如我們所見)圍繞著北極星旋轉。 碰巧的是,在我們生活的時代,地球的自轉軸從北極指向外太空,我們現在在那裡看到北極星(靠近北天極)。 這些鏡頭的曝光時間分別為 18 和 25 分鐘。
在上面連結的影片中觀看星星在地平線上方漆黑夜空中的移動是多麼美麗。
____

Yıllar geçtikçe... Dünya dönüyor ve gökyüzündeki yıldızlar (gördüğümüz gibi) Kuzey Yıldızı'nın etrafında dönüyor. Öyle oldu ki, yaşadığımız zamanlarda gezegenimizin dönme ekseni kuzey kutbundan, şimdi Kuzey Yıldızını (Kuzey gök kutbunun yanında) gördüğümüz uzaya doğru yönlendirildi. Bu çekimlerin pozlama süreleri 18 ve 25 dakikadır.
Yukarıda bağlantısı verilen videoda yıldızların ufkun üzerindeki karanlık gece gökyüzünde ne kadar güzel hareket ettiğini izleyin.
____

ปีแล้วปีเล่า... โลกหมุนรอบ และดวงดาวบนท้องฟ้า (อย่างที่เราเห็น) หมุนรอบดาวเหนือ มันเกิดขึ้นว่าในยุคที่เราอาศัยอยู่ แกนการหมุนของโลกของเราพุ่งจากขั้วโลกเหนือไปสู่อวกาศ ซึ่งตอนนี้เราเห็นดาวเหนือ (ถัดจากขั้วโลกเหนือ) เวลาเปิดรับแสงสำหรับภาพเหล่านี้คือ 18 และ 25 นาที
ชมวิดีโอที่ลิงก์ด้านบนว่าดวงดาวเคลื่อนตัวได้สวยงามเพียงใดในท้องฟ้ายามค่ำคืนอันมืดมิดเหนือขอบฟ้า
____

Tahun demi tahun... Bumi berputar, dan bintang-bintang di langit (seperti yang kita lihat) mengelilingi Bintang Utara. Kebetulan pada zaman kita hidup, sumbu rotasi planet kita diarahkan dari kutub utara ke luar angkasa, di mana kita sekarang melihat Bintang Utara (di sebelah kutub langit Utara). Waktu pemaparan untuk bidikan ini adalah 18 dan 25 menit.
Saksikan dalam video yang ditautkan di atas betapa indahnya bintang-bintang bergerak di langit malam yang gelap di atas cakrawala.
____

Évről évre... A Föld forog, és a csillagok az égen (ahogy látjuk) a Sarkcsillag körül keringenek. Történt ugyanis, hogy abban az időben, amelyben élünk, bolygónk forgástengelye az északi pólustól a világűr felé irányul, ahol most a Sarkcsillagot látjuk (az északi égi pólus mellett). Ezeknek a felvételeknek az expozíciós ideje 18 és 25 perc.
Nézze meg a fent linkelt videóban, milyen szépen mozognak a csillagok a horizont feletti sötét éjszakai égbolton.
____

Rok co rok... Země se otáčí a hvězdy na obloze (jak vidíme) krouží kolem Polárky. Stalo se, že v dobách, ve kterých žijeme, směřuje osa rotace naší planety od severního pólu do vesmíru, kde nyní vidíme Polárku (vedle severního nebeského pólu). Expoziční časy pro tyto snímky jsou 18 a 25 minut.
Podívejte se na výše odkazovaném videu, jak krásně se hvězdy pohybují na tmavé noční obloze nad obzorem.
____

Χρόνο με το χρόνο... Η Γη περιστρέφεται, και τα αστέρια στον ουρανό (όπως βλέπουμε) κάνουν κύκλους γύρω από το Βόρειο Αστέρι. Έτυχε ότι στους καιρούς που ζούμε, ο άξονας περιστροφής του πλανήτη μας κατευθύνεται από τον βόρειο πόλο στο εξωτερικό διάστημα, όπου βλέπουμε τώρα το Βόρειο Αστέρι (δίπλα στον Βόρειο ουράνιο πόλο). Οι χρόνοι έκθεσης για αυτές τις λήψεις είναι 18 και 25 λεπτά.
Δείτε στο παραπάνω βίντεο πόσο όμορφα κινούνται τα αστέρια στον σκοτεινό νυχτερινό ουρανό πάνω από τον ορίζοντα.
____

Годину за годином... Земља се окреће, а звезде на небу (као што видимо) круже око Северне звезде. Тако се десило да је у времену у коме живимо, оса ротације наше планете усмерена са северног пола у свемир, где сада видимо Северњачу (поред северног небеског пола). Времена експозиције за ове снимке су 18 и 25 минута.
Погледајте у видеу на линку изнад како се звезде лепо крећу на тамном ноћном небу изнад хоризонта.
____

Rok čo rok... Zem sa otáča a hviezdy na oblohe (ako vidíme) krúžia okolo Polárky. Stalo sa, že v časoch, v ktorých žijeme, je os rotácie našej planéty nasmerovaná od severného pólu do vesmíru, kde teraz vidíme Polárku (vedľa severného nebeského pólu). Expozičné časy pre tieto zábery sú 18 a 25 minút.
Pozrite si vo vyššie uvedenom videu, ako sa hviezdy krásne pohybujú na tmavej nočnej oblohe nad obzorom.
____

..... in comment ->

11 months ago | [YT] | 90